Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 8.(19. 8. 2018)

19.08.2018

Krok za krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 8. (19. 8. 2018)

Dnešní den započal velmi úspěšnou rozcvičkou. Úplně každý účastník tábora se vydal na výběh naší hory Říp a tím přidal body svému týmu. Doufáme, že taková účast bude každé ráno. Po rozcvičce se děti nasnídaly a vydaly se na dopolední program.

Na včerejším nástupu děti zhlédly scénku na téma Dívčí války a v tomto duchu se hrály dnešní celotáborové hry. Dopoledne jsme měly pro děti připravenou hru Staročeský slovník, ve které se táborníci mohli zdokonalit ve staročeštině. V lese byly rozvěšené papírky s českými i staročeskými výrazy a úkolem každého oddílu bylo nalezení všech slov a následně párování českých a staročeských výrazů. Tuto hru si děti užily a zasmály se nad některými staročeskými slovy. V této hře byl jednoznačně nejúspěšnější oddíl číslo 6 s vedoucí Týnou. Pokud se děti zrovna nevěnovaly staročeštině, trávily svůj čas na táborových aktivitách (koně, čtyřkolky, RC modely, střelba, …).

Po dopoledním programu šli táborníci na oběd a po obědě měli polední klid. Odpoledne odstartovala hra, ve které oddíly musely osvobodit zajatého Ctirada. Pro tento okamžik si děti vyráběly štíty a papkoule. Štíty se mohli bránit obránci, kteří měli pouze 1 život a bránili Ctirada, útočníci však štíty neměli a mohli si životy dobíjet. Navzájem se mohli děti vybíjet papkoulemi. Musíme uznat, že tato hra měla velký úspěch. Nejlepším útočníkem se stal 10. oddíl s vedoucím Kubou a praktikantkou Marťou. Během odpoledne zároveň děti navštěvovaly táborové aktivity a mohly luštit šifry, hádanky a přísloví. Také jsme pro děti měly v areálu tábora připravenou hru Slavné dvojice - děti spojovaly jména z české historie a pověstí, které k sobě patří.

Večerní program započal scénkou na nástupu, ve které naši vedoucí dětem představili kouzelníka Žita. Na nástupu jsme také poblahopřáli jedné oslavenkyni a hned jsme se vrhli na večerní hru - Dívčí válku alias Hunger games. Na louce byly postaveny 3 arény, v jejichž středu byly „zbraně“ (papkoule) a štíty. Vždy hrály 2 oddíly proti sobě a úkolem bylo zničit protější tým. Jestli odpolední hra děti velmi bavila, tak tato ji naprosto předčila. Táborníci by ji nejraději hráli ještě nyní. Nejsilnějším oddílem se stal oddíl číslo 8 s vedoucím Péťou. Abychom pěkně zakončili večer, zahráli jsme jeden zápas také vedoucí proti vedoucím, při kterém děti nadšeně fandili. Vysílení ale spokojení táborníci se poté vydali na druhou večeři a následně do postýlek.

Anet a Zuzka, hlavní vedoucí