Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 11. (22. 8. 2018)

22.08.2018

Krok za krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 11. (22. 8. 2018)

     Myslíme si, že všechny děti přijedou z tábora ve výborné kondici, protože zatím každý den, včetně dneška, se děti hned po ránu vydaly na horu Říp. Takže i dnes dostaly všichni body do celotáborové hry. Po ranní rozcvičce se děti nasnídaly a začaly se připravovat na dopolední program.

     Dnes jsme měli den ve znamení staveb, inspirovali jsme se Karlem IV., na kterého jsme měli při včerejším nástupu scénku. Dopolední hrou byla stavba co nejvyššího Chrámu sv. Víta, ale nebyl to ledajaký chrám. Měl být postaven z šišek. V lese byly navršeny 3 velké hromady šišek a pouze z nich mohly být chrámy postaveny. Děti vybíhaly pro šišky a mohly brát pouze 1 šišku z hromady na stavbu chrámu. Vedoucí však pobíhali okolo hromad a mohli děti chytat. Pokud bylo dítě chyceno, muselo zahodit šišku a oživit se u svých královen (nás hlavasek) slovy: „Ó, má královno, zachraň mě!“ Poté mohli jít táborníci zase na lov šišek. Hra byla časově omezena a jako nejlepší stavitel se ukázaly oddíly číslo 8 (vedoucí Petr) a 3 (vedoucí Matěj). V průběhu dopoledne také děti chodily na táborové aktivity (čtyřkolky, stolní fotbal, airsoft, …).

     Po výborném obědě a poledním klidu jsme se pustili do stavby přehrady. Vyrazili jsme do lesa, děti si s sebou mohly vzít jednu pláštěnku na stavbu. Pláštěnka mohla sloužit jako podklad přehrady, ale nemusela být využita. Úkolem každého oddílu bylo postavit přehradu takovou, aby co nejdelší dobu udržela 1,5 litru vody - aby se voda nevsákla, ani nevytekla. Děti měly na stavbu hodinu času. Ke stavbě přehrady mohl být použit pouze přírodní materiál a musíme říct, že mnoho oddílů si s přehradou opravdu velmi vyhrálo. Přehrady byly jednak kvalitní a jednak překrásné. Mnoho přehrad dokázalo udržet všechnu vodu po 20 minut, což byl náš limit, většinou bylo k její stavbě použito bahýnka z lesního potůčku. Táborníci nás překvapili, protože je hra velmi bavila a dokázali opravdu celou hodinu stavět. V této hře byly nejúspěšnější oddíly číslo 2 (vedoucí Vojta), 3 (vedoucí Matěj), 4 (vedoucí Janča) a 8 (vedoucí Petr). Kromě této hry mohly děti jako doplňkovou hru stavět Karlův most, luštit hádanky, přísloví a šifry nebo dokončovat obálky. Jako každý den probíhaly rovněž i táborové aktivity.

     Na dnešní nástup si vedoucí připravili scénku o knížeti Svatoplukovi a hned po nástupu jsme dětem vysvětlili hru Desperáti. Po táboře bylo vyvěšeno 10 zločinců. Každý z nich měl jiné charakteristiky obličeje (nos, oči, pusy, vlasy, …). Úkolem dětí bylo najít desperáta, zapamatovat si tvar jedné z charakteristik, porovnat s tvary na začátku hracího pole a zapsat ke jménu desperáta. Takto se měly pokusit popsat každého zločince. Mezitím, co děti soutěžily, jsme připravili noční hru v lese. Tentokrát byla hra formou procházky do lesa, v lese byla cestička označena svítícími náramky na provázku. Na provázku byly rovněž zavěšeny žluté odrazky, za kterými byly vždy pověšeny bonbony pro děti. Každý oddíl měl s sebou jednu baterku a musel na cestě najít odrazky a následně posbírat co nejvíce bonbonů, které si děti poté rozdělily mezi sebe. Děti byly z večerní hry nadšené. Hned po hře se děti posilnily na druhé večeři a šly spát.

Anet a Zuzka, hlavní vedoucí